Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Co możemy wziąć w leasing – przewodnik leasingowy

Leasing jest atrakcyjną formą finansowania, szczególnie dla przedsiębiorców. Stanowi alternatywę dla trudniej dostępnego kredytu, wyróżniają go prostota procedur i korzyści podatkowe. Co może być przedmiotem leasingu?
  • 30.05.2019 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Co możemy wziąć w leasing – przewodnik leasingowy

Co można wziąć w leasing?

Według definicji prawnej przedmiotem leasingu może być praktycznie wszystko, co okazuje się niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Finansowanie dotyczy rzeczy nowych i używanych. Umową mamy szansę objąć lokale, komputery, maszyny, sprzęt biurowy, linie produkcyjne, a także samochody osobowe i ciężarowe. Można też zdecydować się na leasing ciągnika siodłowego, naczepy czy pojazdu specjalnego. W leasing uda się wziąć także wiele innych przedmiotów – wszystko zależy od oferty leasingodawcy.

Przedmiot, który łatwo sprzedać, jest najchętniej leasingowany

Najczęściej finansowanymi leasingiem środkami okazują się te łatwo i szybko zbywalne na rynku wtórnym. Firmy najchętniej podpisują umowy, których przedmiotami są samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Dość łatwo jest też przekonać leasingodawcę do sfinansowania maszyn i urządzeń budowlanych albo rolniczych. W związku ze wcześniej wspomnianymi typami pojazdów, takimi jak ciągnik siodłowy, firmy stosują proste i wygodne procedury. Jeśli interesuje Cię leasing ciągników siodłowych, warto odwiedzić strony internetowe firm leasingowych. Zapoznasz się tam z aktualnymi ofertami i warunkami finansowania. Możesz też wygodnie wziąć ciągnik siodłowy na leasing, kontaktując się z konsultantem.

Wartość i wiek przedmiotu leasingu

Ważnym czynnikiem, na jaki zwracają uwagę leasingodawcy, decydując się na podpisanie umowy, jest wartość przedmiotu, który ma objąć finansowanie. Powinna ona być należycie wysoka. Zazwyczaj finansowane są rzeczy o wartości powyżej 20-25 tysięcy złotych netto. W innym wypadku transakcja nie opłacałaby się firmie leasingowej. Bardzo istotnym kryterium dla leasingodawców okazuje się także wiek środka trwałego. Najchętniej finansowane są przedmioty fabrycznie nowe. Firmy leasingowe często podpisują też umowy obejmujące przedmioty dwu- albo trzyletnie. Niewielu leasingodawców finansuje rzeczy starsze. Zależy to od przedstawionej oferty i przyjętej polityki.

Skąd pochodzi rzecz?

Kolejną istotną sprawą w kwestii wyboru przedmiotu leasingu i możliwości jego sfinansowania jest pochodzenie danej rzeczy. To, kto udostępnia pojazd, sprzęt komputerowy czy lokal ma duże znaczenie dla każdego finansującego. Leasingodawcy wolą przedmioty pochodzące od autoryzowanych sprzedawców. W przypadku pojazdów używanych preferują konkretnych zbywców – komisy samochodowe, importerów maszyn itd. Trudno sfinansować leasingiem przedmioty importowane z egzotycznych krajów. Podpisanie umowy na pojazdy, elektronikę czy maszyny sprowadzane z rynków azjatyckich może przysparzać problemów. Firmy leasingowe obawiają się niskiej jakości wykonania i kłopotów z naprawami gwarancyjnymi.

W leasing można wziąć rozmaite rzeczy – pojazdy, lokale, komputery, sprzęty, maszyny i wiele innych przedmiotów. Finansowanie jest udzielane na środki, które daje się łatwo zbyć na rynku wtórnym, pochodzące z oferty zaufanego sprzedawcy, nowe albo używane przez krótki czas, a także mające odpowiednią wartość i wiek. Jeśli dany przedmiot spełnia te wymogi, z pewnością uda się zawrzeć umowę z leasingodawcą.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klf24.pl - firmy zajmującej się leasingiem pojazdów.

--- Artykuł sponsorowany ---