Niedrogie auto używane
Zakup używanego samochodu to wydatek co najmniej kilku tysięcy złotych, jeżeli wybiera się dość stary model. Jeśli chce się kupić auto mające mniej niż 10 lat, będące w dobrym stanie technicznym, powinno się przygotować znacznie więcej pieniędzy - nawet 20-25 tysięcy złotych. Banki z reguły odmawiają udzielania kredytów samochodowych na pojazdy z drugiej ręki, dlatego ewentualne braki w budżecie można uzupełnić wyłącznie za pomocą kredytu gotówkowego.
Kredyt gotówkowy jest polecany osobom, które potrzebują pożyczyć niskie kwoty, gdyż większą część kwoty potrzebnej na zakup pojazdu używanego już posiadają. Ponadto kredyty gotówkowe w porównywarce lowcakredytow.pl są odpowiednie dla osób, które potrzebują jak najszybciej nabyć auto bez względu na jego rocznik. Przykładowo, takie rozwiązanie jest korzystne, gdy auto jest niezbędne do dojeżdżania do pracy, a ze względu na brak oszczędności, niemożliwe jest kupienie nowszego pojazdu.
Atutem zakupu auta na kredyt gotówkowy jest brak konieczności posiadania wkładu własnego oraz obowiązku wykupienia polisy auto casco. Ponadto gotówkę można przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu, ale i na dokonanie różnego rodzaju opłat.
Samochód prosto z salonu producenta
Jeżeli chce się kupić auto nowe, warto sprawdzić kredyty samochodowe w porównywarce lowcakredytow.pl. Za pomocą kredytu na auto można sfinansować z reguły zakup wyłącznie nowych pojazdów. Maksymalna wysokość finansowani wynosi zwykle do 50 tysięcy złotych, lecz kredytobiorcy o wyższych dochodach miesięcznych mogą liczyć na indywidualne warunki udzielenia kredytu samochodowego. Obowiązkowe jest posiadanie wkładu własnego.
Kredyt na samochód jest niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, dzięki czemu jest rozwiązaniem tańszym. Dodatkowo użytkowanie nowego auta nie generuje kosztów w postaci napraw pojazdu, a komfort jazdy jest wyższy. Kredytobiorcy są jednak zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia AC oraz dokonania cesji na bank. Oznacza to, że w razie wypadku i uszkodzenia auta, pieniądze z ubezpieczenia nie trafią do kieszeni kierowcy, lecz do kredytodawcy. Ponadto bank może wymagać dokonywania przeglądów okresowych pojazdu w wyznaczonych stacjach kontroli pojazdów, co wiąże się z wyższymi kosztami.