Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Krosty na głowie. Jak łojotokowe zapalenie wpływa na skórę głowy?

Krosty na głowie to tylko jeden z objawów choroby dermatologicznej, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry. Dodatkowo zazwyczaj towarzyszą tej dermatozie również zmiany rumieniowo-złuszczające się, tłuste, żółte, a nawet brązowe łuski i czerwone plamy. Jeśli dokuczają Ci krosty na głowie, a ponadto dostrzegasz inne niepokojące objawy, świadczące o ŁZS, to dobrze, że z nami jesteś, zaraz rozszerzymy Twoje horyzonty na ten temat.
  • 03.09.2024 08:42
  • Autor: Farmacia Verde
Krosty na głowie. Jak łojotokowe zapalenie wpływa na skórę głowy?

Co zrobić, kiedy zobaczy się krosty we włosach? 

 

Jak radzić sobie z krostami we włosach:

  • Warto w pierwszej kolejności udać się do dermatologa, który potwierdzi łojotokowe zapalenie skóry. Zazwyczaj specjalista jest w stanie rozpoznać tę chorobę po obejrzeniu zmian oraz wywiadzie. W razie wątpliwości wykona badanie histopatologiczne.

  • Lekarz wdroży odpowiednie leczenie, do którego należy się dostosować.

Dlaczego przy ŁZS mogą pojawiać się krosty na skórze głowy?

  • Krosty na skórze głowy mogą pojawiać się przy ŁZS, ponieważ drożdżaki malassezia u tych osób wniknęły w warstwę rogową naskórka i uwalniają substancje, które zapoczątkowują rozwój stanu zapalnego. W efekcie czego pojawiają się zmiany skórne, charakterystyczne dla wyprysku łojotokowego. Jeżeli stan zapalny nie jest łagodzony, dochodzi do nawarstwiania się komórek naskórka.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

ŁZS głowy to schorzenie, które charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, a przez to także zakażeniem bakteriami drożdżopodobnymi malassezia furfurObjawy mogą rozsiewać się ze skóry głowy na: uszy, brwi, fałdy nosowo-wargowe, klatkę piersiową, górną okolicę pleców czy zgięcia stawowe. Ogólnie atakują miejsca bogate w gruczoły łojowe. Dlatego tak istotna jest szybka reakcja na niepokojące symptomy.

 

 Krostki na głowie przy ŁZS – dlaczego konieczna jest wizyta u lekarza:

  • dolegliwości mogą przypominać też inne schorzenia dermatologiczne,

  • właściwe rozpoznanie ŁZS jest niezbędne, aby wprowadzić skuteczne leczenie,

  • nigdy nie leczymy chorób skórnych na własną rękę.

 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Łojotokowe zapalenie skóry często jest mylone z innymi chorobami dermatologicznymi, jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łupież, grzybica albo trądzik różowaty. Ze względu na to, że tak łatwo można pomylić te dermatozy, konieczne jest skierowanie swoich kroków do dermatologa, który jako jedyny może postawić diagnozę, po czym rozpocząć ewentualne leczenie mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Emulsja, płyn i szampon na krosty na głowie oraz inne objawy związane z ŁZS – wybierz zestaw Seborh

 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

 

Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij

Zestaw Seborh działa kompleksowo, dzięki swoim 3 dermokosmetykom:

  • Szampon Seborh – zawiera cenne substancje, jak: pirokton olaminy, siarczek selenu, ale też betainę i biolin. Gruntownie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocnia barierę hydrolipidową, co ważne skutecznie zabija bakterie. Złuszcza, po czym usuwa łuski, martwy naskórek i sebum, pozostawiając skórę odżywioną, bez krost i chropowatości.

  • Emulsja Seborh – zawiera, np.: pirokton olaminy, mocznik, kwas mlekowy czy siarkę. Niweluje stany zapalne, ale też odkaża naskórek, zostawiając go miękkim, wygładzonym, bez defektów. Produkt wpływa na normalizację gruczołów łojowych.

  • Płyn Seborh – ma w składzie: glukonolakton, kwas migdałowy i glikolowy, ale też ekstrakt z nagietka i argininę. Lekki płyn po rozpyleniu regeneruje, nawilża, odżywia skórę. Produkt intensywnie wspomaga mikrokrążenie, wzmacnia naczynia krwionośne, dodatkowo reguluje pracę sebum, a także normalizuje nadmierne złuszczanie naskórka.

    Sprawdź dermokosmetyki na ŁZS na stronie Verdelove.pl

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, typu krosty we włosach?

Odwiedź dermatologa, potwierdź diagnozę i rozpocznij właściwe leczenie. Utrzymuj regularny kontakt ze specjalistą, stosuj się do jego zaleceń. Lekarz może zlecić Ci stosowanie leków na receptę lub inne odpowiednie preparaty bez recepty. Nie zapominaj, że ŁZS to choroba z okresami remisji i nawrotów. Dlatego koniecznie stosuj dobrej jakości dermokosmetyki, które będą łagodne dla skóry, ale skuteczne i działające holistycznie. Dzięki nim będziesz w stanie wyregulować wydzielanie gruczołów łojowych.

Podsumowanie

ŁZS głowy nieleczone może się rozprzestrzeniać na inne obszary ciała, bogate w gruczoły łojowe.  Ze względu na to konieczny jest regularny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy dermokosmetyków na bazie naturalnych składników aktywnych, jak wyciągi, ekstrakty i kwasy, bo zabiją namnożone grzyby i bakterie oraz wzmocnią barierę ochronną skóry. Wtedy znikną krosty na skórze, unormuje się też łuszczenie, ponadto ustąpi zaczerwienienie. Warto pamiętać o właściwej pielęgnacji nawet w okresie remisji, by regulować pracę gruczołów łojowych. 

Materiał partnera