Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Femtolasik innowacyjną metodą korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku pomaga w pozbyciu się problemu z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz z astygmatyzmem. Bez wątpienia metoda femtolasik jest obecnie najpopularniejsza jeśli chodzi o laserową korekcję wzroku. Korekcję wzroku przeprowadza się w oparciu o użycie wiązki lasera. Zabieg ten można podzielić na dwa zasadnicze etapy. W pierwszym kroku za pomocą profesjonalnego urządzenia odcina się zewnętrzny płatek rogówki. W tym kroku stosuje się laser femtosekundowy, który jest bardzo precyzyjny i skrupulatny w swoim działaniu. Dzięki temu nie ma ryzyka uszkodzenia rogówki. Laserową korekcję wzroku można przeprowadzać również przy cienkiej rogówce.
  • 30.05.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Femtolasik innowacyjną metodą korekcji wzroku

W jaki sposób przeprowadza się zabieg laserowej korekcji wzroku?

Warto wiedzieć, iż laser femtosekundowy stosowany w metodzie femtolasik, stwarza bezpieczne warunki do przeprowadzenia zindywidualizowanych profili korekcji. Zatem tą metodą można leczyć nie tylko podstawowe wady wzroku. Z pewnością dużym walorem tej innowacyjnej metody jest szybka regeneracja rogówki. W drugim kroku następuje modelowanie zrębu rogówki. Etap ten przeprowadzany jest w oparciu o profesjonalny laser ekscymerowy. To wysokiej klasy urządzenie emituje pulsy światła, które charakteryzują się ultrakrótkimi długościami fal. Zatem działanie lasera jest stosunkowo płytkie ale tym samym również niezwykle precyzyjne. Za pomocą tego urządzenia można bezpiecznie zmienić kształt nawet bardzo delikatnej oraz cienkiej rogówki. Wszystkie impulsy generowane przez laser kierowane są bezpośrednio w miejsce zabiegowe u danego pacjenta. Dzięki temu można przywrócić prawidłowy kształt rogówki, co przekłada się bezpośrednio na eliminację wady wzroku. Po zakończeniu tego etapu, następnie przykłada się odcięty płatek rogówki.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu femtolasik

Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu femtolasik można wyróżnić krótkowzroczność od -0,50 do -13,00 dioptrii. Metodę tę stosuje się także w przypadku stwierdzonej nadwzroczności do 6,00 dioptrii. Także pacjenci borykający się z astygmatyzmem do 6.00 dioptrii mogą skorzystać z zabiegu. Femtolasik stosowany jest także przy niejednorodności rogówki. Korekcje najczęściej przeprowadza się u pacjentów od 18 do 55 roku życia. Wówczas wada jest już ustabilizowana i jest to najlepszy czas do przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej korekcji wzroku jest m.in. ciąża, stożek rogówki, odwarstwianie siatkówki, jaskra, zaćma. Warto zauważyć, iż wielu pacjentów decyduje się na przeprowadzenie zabiegu, gdyż nie odczuwają oni bólu pooperacyjnego, tak jak może to mieć miejsce przy innych metodach. Dodatkowo, zabieg ten charakteryzuje się stosunkowo niskim ryzykiem niepowodzenia. Po zabiegu całkowicie poprawia się jakość widzenia już po 3 miesiącach rekonwalescencji. Reasumując, metoda ta polecana jest nawet przy dużych wadach wzroku. Sam zabieg nie jest bolesny a rekonwalescencja trwa stosunkowo krótki okres czasu. Laserowa korekcja wzroku metodą femtolasik daje długofalowe rezultaty.

Dowiedz się więcej: https://blikpol.pl/femtolasik

--- Artykuł sponsorowany ---