MISTRZOWSKA ROZWAŁKA! Gryf Słupsk VS Powiśle Dzierzgoń 7:0

18.06.2024 12:07
9 wyświetleń
Kliknij aby odtworzyć
W imponującym stylu Gryf Słupsk pokonuje Powiśle Dzierzgoń 7:0 w meczu czwartej ligi sezonu 2023-2024. To zwycięstwo zbliżyło gryfitów na krok od awansu do trzeciej ligi, potrzebując tylko jednego punktu, aby go zapewnić. Mecz obfitował w wiele bramek zdobytych przez gryfitów. Wiktor Ciechański otworzył wynik, a do tego gola dołożyli się Dawid Więckowski i Fabian Słowiński. Ciechański zdobył kolejne trafienie, ustalając wynik na 4:0. Tuż przed przerwą Maciej Miecznikowski wykorzystał rzut karny po odbiciu piłki przez bramkarza zmieniając wynik na 5:0 tuż przed przerwą. W drugiej połowie Gryf Słupsk kontynuował nieustający atak na bramkę Powiśla. Jakub Kazior, który zaliczył dopiero drugi występ w pierwszym zespole, trafił do siatki, a Kacper Dawid zamknął wynik na 7:0. Pomimo licznych prób strzelania przez Słowińskiego, Łyszyka, Zielińskiego, Kaziora i Butowskiego, bramkarz Powiśla, Krzysztof Pilarz, zdołał odeprzeć kolejne próby. W trakcie meczu obrona Gryfa Słupsk pozostała nieruchoma, a Bartosz Ringwelski skutecznie neutralizował wszelkie zagrożenia ze strony Powiśla. Dzięki temu zwycięstwu Gryf Słupsk zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligowej z 81 punktami, wyprzedzając Jaguara Gdańsk, który ma 79 punktów. W zbliżającym się ostatnim meczu sezonu Gryf Słupsk potrzebuje tylko remisu w wyjazdowym spotkaniu z Suprą Kwidzyn, aby zapewnić sobie awans do trzeciej ligi. Zespół pozostaje skoncentrowany na swoim celu, gotowy dać z siebie wszystko w decydującym meczu.