Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje rpo

Osiemnasty Zjazd Cieślików w Ustce

Podziel się
Oceń

To już tradycja. W dniach 14-16 czerwca odbył się 18 Zjazd Międzyszkolnego Klubu Sportowego Cieśliki Słupsk.
Kliknij aby odtworzyć

Kiedyś młodzi chłopcy, a dziś panowie po sześćdziesiątce i siedemdziesiątce spędzili trzy dni w Ośrodku Wypoczynkowym „Albatros„w Ustce, by powspominać piękne czasy, pooglądać archiwalne zdjęcia, wycinki prasowe i pamiątki z poprzednich zjazdów. Z wielkim zaciekawieniem oglądano mecze piłkarskie Euro 2024. Granie w Cieślikach to była wielka duma i honor. W latach 60. i 70. XX wieku Cieśliki były kuźnią piłkarskich  talentów w grodzie nad Słupią. Trzech wychowanków  grało w reprezentacji Polski seniorów: świętej pamięci Mirosław Justek, Czesław Boguszewicz i Ryszard Szpakowski,  a Tadeusz Czubak w reprezentacji juniorów. Kilkunastu piłkarzy ze Słupska występowało w zespołach dzisiejszej ekstraklasy, I i II ligi. Wielu ukończyło studia wyższe. Założycielem i trenerem klubu był  Marian Boratyński, któremu później w sprawach organizacyjnych pomagali świętej pamięci Jerzy Krzysztofowicz i świętej pamięci Jan Szumski. 
W tegorocznym zjeździe uczestniczyło 31 osób. Wśród nich byli między innymi :  Tadeusz Czubak , Zygmunt Gilewski, Waldemar Puzon, Mieczysław Worona, Zdzisław Jedynak, Sylwester Abramski, Mariusz Batura, Mirosław Kowalewski, Ryszard Bućko, 
Krzysztof Niekrasz, Grzegorz Butrym, Sławomir Kozłowski, Karol Kawalec, Witold Mazgis, Janusz Gołaszewski, z Niemiec przyjechał  Roman Pozorski .  Jerzy Podskarbi  zrobił i przekazał pamiątkowe gadżety z nazwą ulicy.  Każdy też otrzymał  okolicznościową koszulkę. Warto przypomnieć, że  w 2017 roku Rada Miasta nadała jednej z ulic Słupska nazwę MKS Cieśliki.
Pamiętano też o kolegach , którzy już nie żyją. Zapalono  znicze. Takie spotkania w rodzinnej atmosferze dawnych  Cieślików to wyjątek w naszym regionie, a być może i w kraju. 
 

Więcej o autorze / autorach:
Reklama