Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Warsztaty wokalne z Natalią Niemen

Podziel się
Oceń

Natalia Niemen, jeden z najbardziej oryginalnych głosów polskiej sceny muzycznej na zaproszenie Centrum Kultury Powiatu Słupskiego, poprowadziła w XIX-wiecznym pałacu w Damnicy warsztaty wokalne z siedemnastoma obiecującymi wokalistkami/wokalistami z regionu słupskiego.
Kliknij aby odtworzyć

To był dzień pełen inspiracji, nauki i głębokich przeżyć muzycznych. Każdy uczestnik mógł odkryć coś nowego w swoim głosie i technice wokalnej, dzięki niezwykłemu doświadczeniu Natalii. W ich repertuarze znalazły się kanoniczne utwory, np. „Nie żałuję” Edyty Geppert, „Okularnicy” Agnieszki Osieckiej, jak i angielskie , np. „Chasing Pavements” Adele czy „If I Ain’t Got You” Alicia Keys. 
Niedzielne warsztaty dla samej prowadzącej były spotkaniem z osobami o różnych wrażliwościach  i osobowościach. Natomiast dla samych uczestników okazją do szukania pod okiem doświadczonej artystki pomysłu na wykonywaną piosenkę i przekonujące wyrażenie w niej siebie. Wspaniale było obserwować, jak uczestnicy otwierają się przed innymi i znajdują nowe ścieżki interpretacyjne, uwzględniające ich indywidualny bagaż doświadczeń i stanów emocjonalnych.
-"Po wielu godzinach wspaniałych warsztatów w pałacu w Damnicy, muszę powiedzieć, że atmosfera była wyjątkowa, a poziom uczestników bardzo wysoki. Spotkałam tutaj wspaniałych młodych ludzi, z którymi świetnie się pracowało. To naprawdę zaszczyt i przywilej móc współpracować z takimi talentami, z osobami, które tak bardzo angażują się w rozwój swojego aparatu głosowego. Serdecznie dziękuję za to spotkanie" – podsumowuje warsztaty Natalia Niemen. 
"Na warsztaty z Natalią Niemen czekałam już od roku, odkryłam ją przypadkiem na Spotify, a płyta „Niemen mniej znany” okazała się cudowną płytą. Kiedy ją usłyszałam, wiedziałam, że muszę wziąć udział w jej warsztatach, a akurat tak się złożyło, że zostały one zorganizowane w okolicy, w Damnicy. Uważam, że warsztaty stanowią świetną okazję do rozwinięcia swoich umiejętności zarówno w śpiewie, jak i w interpretacji różnorodnych utworów, które chcemy zaśpiewać. Każdy z nas przedstawił poprzez piosenkę siebie i swój stan emocjonalny. Natalia jest bardzo wrażliwą osobą i podejście do muzyki ma niezwykle głębokie. Pomogła mi stworzyć bardziej klarowny obraz piosenki" – mówi Paulina Fiedotow.
Te odczucia podziela także Kinga Goyke, która podjęła się interpretacji utworu „Koniec dnia” Andrzeja Zauchy. - Bardzo przyjemnie spędzamy tutaj czas, otaczają nas wyjątkowo sympatyczni ludzie, a przede wszystkim pani Natalia, która udziela trafnych uwag dotyczących naszego śpiewu. Razem dopracowujemy szczegóły w tych piosenkach, które zamierzamy zaprezentować już niedługo podczas 13. Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej.
Jaki był efekt tych twórczych rozmów z artystką? Niektóre z interpretacji usłyszymy w kwietniu podczas 13. Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w Damnicy. To prestiżowy konkurs z długą tradycją organizowany przez Centrum Kultury Powiatu Słupskiego. 
 

Więcej o autorze / autorach:
Reklama