Na odwiedzających plażowe miasteczka PGE czekało kilka stref tematycznych, w tym m. in. interaktywnej edukacji, wiedzy, warsztatowa czy sportowa, w których zarówno mieszkańcy, jak i turyści w każdym wieku mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii i morskich farm wiatrowych. Odwiedzający mieli okazję wziąć udział w licznych quizach oraz warsztatach związanych z ekologia i przyrodą.
Nie brakowało także atrakcji sportowych. Wielofunkcyjne boisko umożliwiało grę w siatkówkę plażową, piłkę nożną i przeciąganie liny. Dodatkowo odbywały się spotkania ze sportowcami wspieranymi przez PGE.
Dostępny na Plaży PGE sprzęt sportowy „Wioślarz” zmobilizował prawie 17 tysięcy uczestników do wysiłku, w efekcie którego „przepłynięto” łącznie 1296 km, co daje wynik ponad 50-krotnego dopłynięcia do najbliższej turbiny wiatrowej PGE, która powstanie na Bałtyku i będzie oddalona 25 km od brzegu. Odwiedzający strefę PGE mogli wysyłać również nadmorskie pocztówki. Łącznie z trzech lokalizacji tradycyjne widokówki z pozdrowieniami wysłało tysiąc osób.
Projekt „Plaża PGE – Poznaj Moc Bałtyckiego Wiatru” został zorganizowany po raz trzeci przez Fundację PGE w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją programu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim.