Chodnik przy kościele jest częścią rewitalizowanej ulicy Armii Krajowej. Podczas prac robotnicy wcięli się w południowy skraj skarpy przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Właśnie tam natrafiono na ludzkie szczątki. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologa. Zgodnie z jego wytycznymi robotnicy mają zabezpieczyć szczątki. Następnie będą pochowane na słupskim cmentarzu. Na razie jednak leżą w pobliżu chodnika i każdy ma do nich dostęp.
Wzgórze, na którym stoi kościół Najświętszego Serca Jezusowego jest jednym z najważniejszych dla początków miasta. Tam bowiem znajdował się pierwszy w Słupsku kościół pod wezwaniem św. Piotra. Wiele wskazuje na to, że wcześniej znajdowało się tam miejsce kultu przedchrześcijańskich Słowian.
Przy średniowiecznym kościele założono cmentarz. Znalezione szczątki są prawdopodobnie pozostałością po nim.
Kościół św. Piotra wspólnie z grodem, który mieścił się kilkaset metrów dalej na południowy zachód dały początek dzisiejszemu miastu.
Kości przy budowie chodnika
Ludzkie szczątki znaleziono podczas budowy chodnika w pobliżu kościoła Najświętszego Serca jezusowego. Znalezienie kości w pobliżu kościoła nikogo nie zaskoczyło, jednak szczątki przez dłuższy czas nie były zabezpieczone i każdy miał do nich dostęp.
- 05.09.2023 14:46