Bulwary nad Słupią
Słupskie bulwary położne nad Słupią są idealnym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu. To idealne miejsce do organizacji różnych eventów, które często się tam odbywają.
Baszta Czarownic
Baszta Czarownic została wzniesiona w XV wieku. Służyła ona między innymi jako więzienie dla kobiet posądzanych o czary. Przy Baszcie Czarownic spalono na stosie Trinę Papisten. Była ona ostatnią osądzoną o czary słupszczanką.
Stadion 650-lecie
Stadion 650-lecia to stadion lekkoatletyczny. Został otwarty 15 sierpnia 1926 roku. Są na nim organizowane różnego rodzaju zawody lekkoatletyczne. Ziemia z obecnego umiejscowienia stadionu została użyta do zasypania podmokłych terenów obecnego Placu Zwycięstwa, przy którym stoi Ratusz.
Słupskie planty
Słupsk słynie z zieleni. Prawdopodobnie jest jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Przykładem tego są liczne słupskie parki i lasy, takie jak np. Park Sienkiewicza czy Park Kultury i Wypoczynku.
Wystawa dzieł Witkacego
Największa na świecie wystawa dzieł Witkacego, znanego polskiego artysty, znajduje się w Białym Spichlerzu. Oprócz dzieł Witkacego można również zobaczyć wystawę „Słupsk. Miasto i ludzie”.
Murale
Słupskie murale stale pojawiają się w naszym mieście od 2016 roku. Jednak pierwsze powstawały już za czasów PRL-u. Na obecną chwilę jest ich około 40, lecz liczba ta stale rośnie.
Pierwsza pizzeria w Polsce
Pierwsza pizzeria w Polsce znajduje się właśnie w Słupsku i funkcjonuje do dziś. Znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego 46. Została założona 8 marca 1975 roku. Receptura na pizzę pozostaje niezmieniona od samego początku.
Najstarsza winda
Złota kamienica to dawny dom towarowy, w którym znajduje się prawdopodobnie najstarsza drewniana winda w Europie. Winda wciąż działa. Wewnątrz budynku można również podziwiać fotografie przedstawiające przedwojenny Słupsk.
Niedźwiadki
Symbolem miasta jest Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia, którego wiek szacuje się na 3700 lat. Po mieście rozmieszczone są odlewy niedźwiadków. Każdy z nich pomalowany jest przez innego artystę.
Ratusz
Ratusz to neogotycka budowla wybudowana w 1901 roku. Zwiedzając go warto zobaczyć panoramę miasta z 56 metrowej wieży, oraz replikę wcześniej wspomianego Bursztynowego Niedźwiadka Szczęścia. Budowa ratusza trwała dwa lata i dwukrotnie przekroczyła zakładane koszty. Budynek jednak stoi do dziś i jest bez wątpienia wizytówką miasta Słupska.