Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Marichuana w BIELIŹNIE. 33-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

33-latek najbliższe 150 dni spędzi w areszcie, a poważne konsekwencje grożą mu również za posiadanie marihuany. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Poza tym w programie interwencja policjanta po służbie oraz bezpieczny wypoczynek nad wodą.
Kliknij aby odtworzyć

Interwencja po służbie

Pewnego wieczoru, policjant z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku, będący w czasie wolnym od służby zatrzymał 31-letniego kierowcę, z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na mężczyznę, który wsiada do samochodu i próbuje odjechać z parkingu. Policjant interweniował w przeszłości wobec tego kierowcy i podejrzewał, że może on kierować samochodem pomimo sądowego zakazu, w związku z czym zablokował mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Funkcjonariusz o podjętej, w czasie wolnym od służby interwencji, od razu poinformował dyżurnego słupskiej jednostki Policji, który na miejsce skierował będący tego dnia w służbie patrol. Sprawdzenie 31-latka w policyjnym systemie informatycznym potwierdziło, że nie powinien on wsiadać za kierownicę z uwagi na sądowy zakaz. 31-letni kierujący odpowie za popełnione przestępstwo. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Marihuana w … bieliźnie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ustce zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami narkotykowymi. Mundurowi podczas interwencji znaleźli przy kierowcy kolejne środki odurzające. Mężczyzna ukrywał w swojej bieliźnie porcję marihuany, którą policjanci zabezpieczyli jako dowód w sprawie. Funkcjonariusze zabezpieczyli również krew do badania, która ma wykazać, czy w chwili kierowania samochodem ten kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. 33-latek najbliższe 150 dni spędzi w areszcie, a poważne konsekwencje grożą mu również za posiadanie marihuany. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Słupscy policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, aby korzystać ze strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Funkcjonariusze apelują o trzeźwość, rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu nad wodą i korzystania ze sprzętu pływającego.

Aby jednak wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo, a szczególnie najmłodszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.

WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE:

  • Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
  • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika.
  • Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura
    to 22-25 stopni).
  • Nie pływajmy w czasie burzy lub mgły (kiedy widoczność wynosi poniżej 50 metrów),
    lub gdy wieje porywisty wiatr.
  • Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Dobrze, żeby miały założone
    na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.

NAJCZĘSTSZYMI PRZYCZYNAMI UTONIĘĆ SĄ:

  • Brak umiejętności pływania.
  • Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich.
  • Pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji.
  • Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie.
  • Pływanie w miejscach zabronionych.
  • Skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.
  • Pływanie obok statków, barek i łodzi motorowych, w pobliżu śluz i zapór wodnych.
  • Siadanie na rufie kajaku lub na burcie łodzi.
  • Nieumiejętność postępowania w przypadku wywrócenia się kajaka lub łodzi.
  • Lekkomyślna zabawa polegająca na wrzucaniu innych do wody oraz zanurzaniu
    osób pływających.

Nie zapominajmy, że należy zadbać o porządek w miejscu, w którym odpoczywamy. Należy pamiętać, że podczas naszego urlopu - złodzieje nie próżnują. Zwracajmy uwagę na rzeczy osobiste, które zabieramy ze sobą na plażę.


Opracował Mateusz Skulski na podstawie informacji z www.slupsk.policja.gov.pl

Więcej o autorze / autorach:
Reklama