Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje rpo

Areszt ze sztandarem

Podziel się
Oceń

Uroczysta oprawa towarzyszyła nadaniu sztandaru Aresztowi Śledczemu w Słupsku. Zanim rozpoczęła się część oficjalna, funkcjonariusze spotkali się na mszy w kościele pw. św. Jacka.
Kliknij aby odtworzyć

Mszę w intencji funkcjonariuszy i pracowników Aresztu Śledczego w Słupsku koncelebrował biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Zadarko. Po nabożeństwie zebrani przy dźwiękach orkiestry mundurowej przemaszerowali do Parku Powstańców Warszawskich, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.
Sztandar ufundowało Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego Pomet we Wronkach. Jak podkreślali przemawiający na uroczystości goście, nadanie sztandaru to podniesienie rangi Aresztu Śledczego w Słupsku.
Sztandar przekazany został na ręce kpt. Krystiana Kulicza, dyrektora Aresztu Śledczego w Słupsku. W drzewce sztandaru zostały wbite gwoździe honorowe oraz gwoźdź pamiątkowy. W skład pocztu sztandarowego Aresztu Śledczego w Słupsku wchodzą: dowódca pocztu mł. chor. Piotr Biblis, sztandarowy kpr. Mateusz Dziamski, asysta st. kpr. Wojciech Mączka.
Akt nadania sztandaru jest dla każdej formacji mundurowej wyjątkową uroczystością. Sztandar, który Areszt Śledczy w Słupsku otrzymał, ma wymiar zarówno materialny, jak i symboliczny, nawiązujący do przynoszącej dumę i splendor, pięknej tradycji rycerskiej i wojskowej. Tak jak niegdyś uosabiał on ciągłość i stabilność dowodzenia, wyzwalał żołnierski heroizm oraz odwagę potrzebną do trwania w niebezpieczeństwie bitewnym, tak i dziś, w czasach pełnienia zwyczajnej, codziennej służby, przekłada się na jej etos.
 

Więcej o autorze / autorach:
Reklama