Śpiewnik Domowy na wynos to program, który powstał na podstawie Śpiewnika Domowego stworzonego przez Stanisława Moniuszkę. Kompozytor zawarł w nim ponad 300 pieśni narodowych. Podczas każdego z czterech koncertów w Słupsku publiczność usłyszała ich ponad 20. W repertuarze znalazły się m.in.: „Życzenie”, „Dwie Zorze”, „Krakowiaczek”, „Chochlik”, „Kum i Kuma”, „Dziad i Baba”, „Złota rybka”. Na finał zabrzmiała „Prząśniczka”. Wokalistom towarzyszyła para taneczna. Poszczególne utwory były nie tylko śpiewane, ale również inscenizowane. Nie zabrakło rekwizytów i kostiumów stylizowanych na XIX-wieczne.
Sześcioosobowy skład śpiewaków i tancerzy wystąpił w Słupsku czterokrotnie: w sobotę przy Nowej Bramie i w parku im. Witkacego, w niedzielę na bulwarach i przy Szkole Podstawowej nr 5. W sumie występy obejrzało ponad tysiąc mieszkańców.
Stowarzyszenie Operetka Wrocławska już po raz czwarty przyjechała do Słupska z artystycznym programem. Najpierw artyści zaprezentowali „Operetkę na wynos”, rok później „Lata 20., lata 30. na wynos, a w ubiegłym roku usłyszeć można było „Operę na wynos”. Koncerty zostały dofinansowane z budżetu miasta.
Śpiewnik na wynos
Pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina zabrzmiały w weekend w przestrzeni miejskiej w Słupsku. To kolejny cykl koncertów, które przygotowało stowarzyszenie Operetka Wrocławska.
- 09.05.2023 15:42
Reklama