Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama dotacje rpo

NSP7, czyli empatyczna SZKOŁA | Zimowa Redakcja TV Słupsk

Podziel się
Oceń

W 2012 roku publiczna wówczas Szkoła Podstawowa nr 7 została przekazana w ręce Stowarzyszenia Siódemka, stając się placówką niepubliczną.
Kliknij aby odtworzyć

Dziś, po ponad 10 latach od tego przełomu, wizerunek szkoły zmienił się nie do poznania. Jak jest w szczęśliwej "siódemce"? Czy warto zapisać do niej swoją pociechę? Zapraszamy na program.


0:00 Czołówka

0:25 Słowo wstępu od Jacka Szuby

0:41 Szczęśliwa "siódemka" - Rozmowa z dyrektorem SP7 Mirosławem Gubernatem

Mirosław Gubernat wspomina rok 2012, kiedy to wtedy jeszcze publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 została przekazana w ręce Stowarzyszenia Siódemka. Przez te ponad 10 lat wizerunek SP7 zmienił się diametralnie. Empatia, ekologia i ekonomia - to szkolne motto. Sprawdź całą rozmowę i zobacz, jak „siódemka” dba o uczniów.

5:48 Morze nakrętek w sali gimnastycznej

Z prezydent Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką oraz szefową fundacji Progredi Katarzyną Ożarek rozmawiamy o próbie bicia rekordu Polski w wielkości serca ułożonego z plastikowych zakrętek oraz o ogólnopolskiej konferencji poświęconej autyzmowi. Wszystko to odbędzie się z okazji przypadającego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

16:51 "Radość z niesienia pomocy innym", czyli wolontariat w SP7 - Antonina i Amelia pod opieką Izabeli Czai

Takimi słowami Amelia i Antonina zachęcają swoich rówieśników do wolontariatu. Pieczę nad pomysłami młodych działaczek sprawuje Izabela Czają.

24:25 Współpraca Rady Rodziców ze szkołą. Anna Podlipna o indywidualnym podejściu SP7 do każdego.

„Rodzic jest klientem SP7, a nie tylko petentem, którego się odsyła.” Anna Podlipna działa w Radzie Rodziców. Ma w „siódemce” syna w szóstej klasie oraz wnuki w pierwszej. Jak ocenia bezpieczeństwo, opiekę nad pociechami i kontakt z dyrekcją w „siódemce”?

29:18 Rozmowa z Małgorzatą Wolską i Małgorzatą Wójtowicz z Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Nadzieja w Słupsku

Małgorzata Wolska i Małgorzata Wójtowicz z Fundacji dla Dzieci Niepełnosprawnych Nadzieja w Słupsku mówią o planowanych inwestycjach, między innymi o rozbudowie ogrodu sensorycznego, a także o różnych formach wsparcia działalności fundacji: od przynoszenia plastikowych zakrętek, przez przekazanie 1,5 procenta podatku, po korzystanie ze specjalnej aplikacji podczas robienia zakupów.

34:17 Zakończenie

Więcej o autorze / autorach:
Reklama