Tragiczny wypadek
76-letnia piesza zginęła, a trzy osoby zostały ranne w wypadku na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Małcużyńskiego. To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Słupsku.
Do wypadku doszło rano. 73-letni kierowca osobowej toyoty, którą jechał ulicą Szczecińską w stronę centrum miasta, z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik. Auto potrąciło idącą chodnikiem kobietę. Potrącona 76-latka została ranna i przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.
Po potrąceniu pieszej samochód uderzył w barierki i przewrócił się. 73-letni kierowca i dwoje pasażerów zostali zakleszczeni w aucie. Uwolnili ich strażacy ratownicy. Ranni trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci i strażacy. Ruch przy ul. Szczecińskiej przez kilka godzin odbywał się z utrudnieniami. Policyjne śledztwo ma wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.
Wypadek na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Małcużyńskiego nie był pierwszym tragicznym w tym miejscu. Już wcześniej dochodziło tam do wypadków śmiertelnych, a kolizje są tam niemal notoryczne.
Zosia druga w świecie
Zofia Andrzejewska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku zajęła II miejsce w III edycji Międzynarodowego Konkursu na Ucznia Roku Szkoły Polonijnej „Ja i moja klasa”. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego świata.
Ideą konkursu jest docenienie uczniów szczególnie zaangażowanych w życie szkoły i odnoszących sukcesy, którzy przez własne działania promują swoją szkołę. Liczyły się również wyniki w nauce, udział w konkursach, ale także pasje i sposoby spędzania czasu wolnego.
Zofia Andrzejewska, uczennica ósmej klasy w słupskiej czwórce, w prezentacji opowiedziała między innymi o swoim zaangażowaniu w akcje społeczne: w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Szlachetną Paczkę, ale również w przygotowanie książki dla osób niewidomych czy prace kreatywne dla dzieci z domu dziecka.
Drugie miejsce w konkursie na ucznia roku to kolejna nagroda w kolekcji Zosi. Uczennica słupskiej czwórki reprezentowała już szkołę w całej Polsce, ale również w wydarzeniach o charakterze międzynarodowym w Portugalii, Finlandii, Rumunii. Jest ona także czterokrotną stypendystką prezydenta miasta Słupska w dziedzinie artystycznej i naukowej.
Charytatywna Kwiatowa Gala
W ostatni weekend lutego w hali Gryfia odbędzie się pierwsza w Słupsku Kwiatowa Gala. Na mieszkańców regionu czekać będzie kilkadziesiąt gatunków kwiatów doniczkowych. Miłośnicy roślin poznają tajniki tworzenia florystycznych kompozycji, ale również będą mogli pomóc rodzinie, która ucierpiała w wypadku komunikacyjnym.
To będzie pierwsze takie wydarzenie w Słupsku, ale również początek serii Gal Kwiatowych organizowanych w całej Polsce. Goście wydarzenia zobaczą kwiaty doniczkowe z kilku kontynentów. Współorganizatorem wydarzenia jest Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Kompozycje kwiatowe tworzyć będzie na bieżąco mistrz florystyki Mirosław Drohomirecki. Wszystkie kwiaty zostaną następnie zlicytowane, a dochód z akcji będzie przeznaczony na rehabilitację rodziny Kaczmarczyków ze Słupska.
34-letni Konrad, trzy lata od niego młodsza żona Karolina, a także ich dwuipółletni synek Staś oraz 10-miesięczna córeczka Anielka w sierpniu ubiegłego roku ucierpieli w wypadku, gdy ich samochód zderzył się z tirem. Mała Anielka odniosła tylko lekkie obrażenia, ale stan reszty poszkodowanych był krytyczny. Staś był w śpiączce przez dwa tygodnie, Konrada i Karolinę udało się wybudzić dopiero na początku tego roku.
Rehabilitacja Karoliny, Konrada i Stasia kosztuje łącznie ponad 50 tysięcy złotych miesięcznie.
Gala Kwiatowa odbędzie się w sobotę i niedzielę, 25 i 26 lutego, w słupskiej hali Gryfia. W sobotę kwiaty będzie można podziwiać w godz. 8-20, w niedzielę w godz. 10-18. Licytacje zaplanowane są na sobotę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Skok na jubilera
Słupska policja szuka włamywaczy, którzy okradli jubilera w centrum miasta. Przestępcy wykorzystali trwający remont kamiennicy.
Przestępcy dostali się do salonu jubilerskiego w nocy z soboty na niedzielę. Włamanie ułatwiło im rusztowanie ustawione przy kamienicy i siatka, która je zakrywa.
Sprawcy mieli także odpalać petardy, dzięki czemu zagłuszyli odgłosy włamania. Sprawca, bądź sprawcy zdemontowali kraty zabezpieczające witrynę. Z salonu jubilerskiego ukradli biżuterię i zegarki. Ich wartość nie jest znana.
Sprawę włamania bada słupska policja. Śledczy zabezpieczyli między innymi nagrania z monitoringu. Funkcjonariusze apelują także o pomoc w ustalenia sprawców włamania do świadków. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt pod numerem telefonu 47 74 20 111 lub numerem alarmowym 112. Każda przekazana policjantom informacja zostanie dokładnie sprawdzona.
Wystawa młodych plastyków
Ośmioro uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zaprezentowało swoje prace szerszemu gronu odbiorców. W słupskiej herbaciarni można podziwiać wystawę „Linia, plama, kontrast.”
Wystawa prac rysunkowych i malarskich uczniów i absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku pt. „Linia, plama, kontrast” jest retrospektywną ekspozycją działalności pracowni rysunku i malarstwa. Prace goszczące w murach „Herbaciarni” poruszają tematykę portretu, pejzażu martwej natury oraz abstrakcji.
Różnorodność prezentowanych prac łączą najpowszechniejsze środki wyrazy artystycznego jakimi są linia, plama oraz kontrast. Te trzy podstawowe narzędzia oraz siła indywidualności każdego autora prac tworzy barwną mozaikę, w której każdy widz może znaleźć coś dla siebie, interpretować rysunek i malarstwo na swój indywidualny sposób. Wystawa czynna jest do końca lutego. Wstęp jest bezpłatny.