Tylko do 10 lutego można składać wnioski o miejską dotację na modernizację nieruchomości znajdujących się w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Właściciele, zarządcy lub wspólnoty mieszkaniowe mogą otrzymał od miasta do 100 tysięcy złotych.
To druga edycja miejskiego programu współfinansowania modernizacji kamienic. W ubiegłym roku wybrano dziesięć nieruchomości spośród 27 zgłoszeń, ostatecznie rewitalizację przeszło osiem kamienic na Starym Rynku oraz przy ulicach Anny Łajming, Wojska Polskiego, Konopnickiej, Kołłątaja, Partyzantów, Jaracza i Deotymy. Miejska dotacja dla każdego właściciela nieruchomości czy wspólnoty mieszkaniowej wyniosła 100 tysięcy złotych. Na każdą złotówkę przekazaną z kasy miasta beneficjenci wydali 3-4 złote ze swojego budżetu.
Podobne zasady obowiązują w tym roku. Miasto pokryje maksymalnie połowę kosztów renowacji nieruchomości, ale nie więcej niż 100 tysięcy złotych.
Przedstawiciele ratusza liczą na to, że podobnie będzie w drugiej edycji programu rewitalizacji.
W tym roku na pomoc w rewitalizacji miasto chce przekazać 400 tysięcy złotych. Jeśli jednak wniosków będzie tak dużo jak w 2022 roku, ta kwota może wzrosnąć, dokładnie tak jak rok temu.
Do ważne, prace modernizacyjne trzeba przeprowadzić i rozliczyć do końca listopada. Wśród wykonywanych na nieruchomości inwestycji obowiązkowo musi się znaleźć odnowienie elewacji frontowej.
Wnioski o dotację można składać do 10 lutego w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór wniosków w ramach Specjalnej Strefy Rewitalizacji – edycja 2023” osobiście lub pocztą w kancelarii Urzędu Miejskiego przy pl. Zwycięstwa 3, pok. nr 6.
Druk wniosku oraz wzory załączników znaleźć można na stronie internetowej miasta oraz w Referacie Rewitalizacji Wydziału Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego przy pl. Zwycięstwa 1, tzw. Mały Ratusz, pok. 204. Informacja telefoniczna pod nr. 59 848 82 25.
Reklama