Jak pomóc ofiarom przemocy, jak jej zapobiegać i jak z nią walczyć – to główne tematy drugiej konferencji antyprzemocowej „Przemoc to niemoc”, która odbyła się w słupskim Nowym Teatrze. Goście spotkania opowiadali między innymi bolesne doświadczenia z własnego życia.
W dyskusji uczestniczyli: aktorka Katarzyna Figura, posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska, wiceprezydent Słupska Marta Makuch, twórca telewizyjnego programu „Betlejewski. Prowokacje” Rafał Betlejewski, Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru, który w programie Rafała Betlejewskiego wcielał się w role agresora lub ofiary przemocy, oraz kuratorzy sądowi Michał Mikliński i Marek Krystjańczuk. Część gości konferencji przyznała podczas spotkania, że była ofiarą przemocy w rodzinie. Katarzyna Figura opowiadała o swojej walce o uwolnienie się od męża przemocowca. Natomiast Henryka Krzywonos-Strycharska i Rafał Betlejewski mówili o tym, jakich krzywd fizycznych i psychicznych doznali od własnych ojców. Ponadto mowa była o tym, na jaką pomoc ofiary przemocy mogą liczyć ze strony instytucji państwowych i samorządowych. Dużo było również o przepisach prawa, które wciąż nie zawsze jeszcze pozwalają skutecznie odseparować agresora od ofiar. Uczestnicy debaty apelowali również do publiczności, głównie młodej, by ta reagowała, gdy widzi akty przemocy, by informowała odpowiednie służby i by nie była obojętna, gdy innym ludziom dzieje się krzywda. Podczas spotkania można było również zobaczyć materiały filmowe opowiadające historie osób w różnym wieku, które doznały różnego rodzaju przemocy: od fizycznej, przez psychiczną, emocjonalną, po finansową.
Konferencja została dofinansowana z budżetu miasta Słupska w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.